SWAROVSKI OPTIK
Reklamy
Meopta optik
Ke stažení

Nová generace dalekohledů SLC od SWAROVSKI OPTIK představuje kvalitní a vysoce výkonné lovecké dalekohledy pro nejrůznější druhy lovu. Oceňovanými vlastnostmi nové generace jsou především výborná optika a vkusný a hezký design, vše v souladu s každodenním loveckým využitím. Modelů z nové řady SLC 42 a SLC 56 je celkem pět (8 x42, 10 x 42, 8 x 56, 10 x 56 a 15 x 56) 

 „Dobré neustále vylepšovat: to byla hlavní zásada zakladatele naší firmy Wilhelma Swarovski – a je to naše hlavní krédo dodnes“, říká Carina Schiestl-Swarovski, předsedkyně představenstva SWAROVSKI OPTIK při přátelském posezení ve stylové lovecké chatě nedaleko alpského městečka Scharnitz, kde probíhala mezinárodní prezentace nových dalekohledů pro novináře. „Od uvedení prvních dalekohledů SLC 8×30 na trh v roce 1989 se snažíme tyto tradiční produkty SWAROVSKI OPTIK kontinuálně dál rozvíjet. Nová generace je založená na výjimečné optické kvalitě, která se osvědčila v běžném loveckém užití. Záleží nám nejen na vynikající optické kvalitě, ale také klademe důraz na design, který nabízí pohodlnou obsluhu dalekohledu a jeho vysokou odolnost.“

SLC 56 – Zkušený specialista na noční lovy

Jistě pomůže za soumraku, svítání nebo v noci: Kvalitní dalekohledy řady SLC 56 jsou jak optikou, tak ergonomicky příhodné pro tyto lovecké situace a nabízejí optimální komfort při pozorování zvěře.

Dalekohledy nabízejí inovovaný design optiky kombinovaný s fluoridovými čočkami. Čočka propouští dostatek světla, aby bylo za stmívání nebo v noci opravdu dobře vidět. Maximální věrnost barev, vysoký kontrast a ostré obrysy mohou na posedu výrazně pomoci odlišit rozhodující detaily. Právě kombinace velkého zorného pole a brilantní ostrosti je příznačná pro novou generaci dalekohledů. Díky individuálně nastavitelné čtyřstupňové otočné očnici a dostatečné vzdálenosti mezi oběma očnicemi dalekohledy perfektně vyhovují i lovcům, kteří nosí brýle.

Zvláště při čekané hraje ergonomie optické výbavy dalekohledu rozhodující roli – pohodlné a neunavující držení je konečný předpoklad pro několikahodinové pozorování. Prodloužená rukojeť nové generace SLC a perfektní vyvážená hmotnost zajistí pevný úchop i po delším pozorování. Základem k tomu jsou i vybrání v pogumovaném těle na palce obou rukou.

Vysoce kvalitní materiály použité pro povrch i mechaniku čočky, lehký hořčíkový korpus dalekohledu, na němž je nasazen nově vyvinutý gumový, konstrukci dále vystužující plášť, to vše je předpokladem odolnosti a dlouhé životnosti. To vše dělá z řady SLC 56 odolné dalekohledy pro každodenní použití.

Můžete si vybrat ze tří modelů dalekohledů řady SLC 56: Modely SLC 8 x 56 a SLC 10 x 56 jsou nejlepší volbou pro pozorování z posedu při stmívání nebo v noci, SLC 15 x 56 je vhodný na velké vzdálenosti.

Nový SLC 42: kompaktní, solidní, všestranně využitelný

Nový SLC 42 je následovník modelu SLC 42 HD generace. Je to univerzálně použitelný dalekohled, který jak při pozorování z posedu zkraje stmívání, tak při pozorování během dne, prokáže výtečnou službu. „Je mnoho loveckých příležitostí, pro které je dalekohled SLC 42 velmi dobrou volbou, je to dalekohled na jakékoliv každodenní využití“, zdůrazňuje Carina Schiestl-Swarovski.

Nový tenký a kompaktní design a ergonomicky tvarovaná rukojeť pro palce zaručuje optimální komfort pro pozorování při šoulačce. Přesvědčivá HD optika nabízí vysokou barevnou věrnost, vynikající kontrast a skvělé zorné pole. Použití vysoce kvalitních materiálů dělá z dalekohledu SLC 42 odolného společníka při mnohých loveckých příležitostech, speciálně při čekané za stmívání nebo při šoulačce.  Na výběr jsou modely SLC 8×42 s maximální zorným polem, nebo SLC 10×42, který díky desetinásobnému zvětšení umožňuje rozpoznat i nejmenší detaily na velké vzdálenosti. Jsou to prostě dva odolné dalekohledy, které kombinují nejvyšší kvalitu optiky s vynikající manipulací, příznivá hmotnost neomezuje lovce při celodenním lovu.

SLC dalekohledy: osvědčená kvalita, neustálé zlepšování

Zaměstnanci a spolupracovníci ze všech oddělení neúnavně pracují na tom, aby dalekohledy SWAROVSKI OPTIK byly ještě lepší. To znamená, že na SLC dalekohledech je vidět nadšení pro takové přístroje v každém detailu – od excelentní optiky přes ergonomii, která zajistí dokonalý zážitek z pozorování, až po použití vysoce kvalitních materiálů. Také úzká spolupráce s uživateli umožňuje SLC dalekohledy dále optimalizovat. Výsledkem tohoto snažení je nová generace SLC dalekohledů, kde všechny komponenty na sebe perfektně navazují. Jsou to jedinečné dalekohledy pro rozmanité využití při lovu.

Samozřejmě si každý myslivec vybírá dalekohled podle svých loveckých preferencí. Nároky se zvyšují, loví-li za soumraku a nebo na delší vzdálenosti.

Reklamy

Dalekohledy SLC 8 x 42 a 10 x 42 jsou v podstatě univerzálové, lovec je může nosit všude s sebou jak na lov na čekané, tak při šoulačce. Předpokladem je příznivá hmotnost a není snad situace, kde by se nedaly využít.

Preferuje-li ale myslivec lov na velké vzdálenosti, chce-li přečíst i ty nejmenší detaily, a to i při stmívání a rozednívání, bude asi volit model SLC 15 x 56. Není to model na šoulání, ale ideální pro pozorování na velkou dálku z posedu či kazatelny. Obraz je dokonale věrný barevně, ostrý až do okrajů, ergonomické provedení s dokonalým úchopem pro palce ruky umožňuje nerušené pozorování i za horší viditelnosti.

Asi největší zájem bude o modely SLC 8 x 56 a 10 x 56, které jsou svojí světelností doslova předurčeny pro lov na čekané při soumraku a stmívání. Firma SWAROVSKI OPTIK tak vyhověla požadavkům středoevropských myslivců, kdy se lov nejenom černé zvěře stává lovem na rozhraní dne a noci, kdy je třeba do posledního detailu obeznat kus lovené zvěře, v obtížnějších světelných podmínkách zachovat bezpečnost lovu a spolehlivé obeznání zvěře. Za šera a soumraku tyto modely díky naprosto špičkovým optickým vlastnostem posunují ještě dále do noci možnost přečtení detailů, kde mnohé jiné značky končí, dalekohled SLC ještě umožňuje lov. Světelná propustnost je udávána více než 93 %, nová je jak konstrukce čoček (zvětšil se samotný počet čoček v konstrukci dalekohledu o téměř polovinu!), tak i počet nanovrstev na jednotlivých čočkách. Jsou to dalekohledy na celý život.

Meopta optik
Ke stažení
Reklamy
Send this to a friend